,,Mało jest rzeczy, które by mi tak pokrzepiały spojrzenie jak jego widok, gdy w sprężynowym kłusie sadzi przez zarośla i potem staje jak przykuty, z jedną nogą zgrabnie uniesioną i zgiętą do wewnątrz, rozumny, uważny, znaczny w prześlicznym napięciu wszystkich swych zalet ‘’.

                                                                                Thomas Mann

      Moja przygoda z hodowlą rozpoczęła się wiele lat temu  i mam nadzieję, trwać będzie jeszcze dekady. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, gdy stanąłem przed dylematem wyboru towarzysza polowań. Długo studiowałem atlasy psów rasowych, czasopisma myśliwskie, słuchałem nocnych opowieści kolegów myśliwych, z których każdy uważał, że jego pies jest najlepszy. Mnóstwo ras, charakterów, temperamentów. Co wybrać, która rasa będzie optymalnym rozwiązaniem? Spełni się jako pomoc podczas polowań, ale też swoją urodą i łagodnością zaspokoi gusta moich bliskich. Po wielu tygodniach rozterek zdecydowałem – kupuję małego munsterlandera. W grudniu 2007 r. z mojego samochodu wyskoczył Drop. Był kilkutygodniowym szczeniakiem i zapewne z tego powodu podbił serca wszystkich domowników. Dorósł, szybko nauczył się polować i muszę przyznać, ze w tej profesji nie ma sobie równych. Na wystawach zdobywał najważniejsze tytuły, aż w końcu został championem. W marcu 2009 r. dołączyła do niego Asta, a miesiąc później Aisha. Suczki także szybko stały się ulubienicami mojej rodziny i podobnie jak Drop odniosły wiele wystawowych sukcesów z championatem Asty włącznie. Z biegiem lat postanowiłem rozszerzyć hodowlę o kolejną rasę. Ponieważ byłem pod wrażeniem umiejętności, urody i charakteru Małego Munsterlandera, wybór był prosty - założyłem pierwszą w Polsce i jedyną jak dotychczas zarejestrowaną hodowlę Dużego Munsterlandera. Wówczas pojawił się u nas Fredy. Był piękny i podobnie jak Drop w krótkim czasie został Championem. W 2011 r. wybrałem się do Czech po Rinę. Ta swoją urodą i umiejętnościami zyskiwała uznanie jurorów podczas wystaw, co przełożyło się na jej sukcesy i kolejny w hodowli championat. Tak rozpoczęła się moja przygoda z hodowlą. Dziś po latach jesteśmy jedną z najlepszych hodowli w Polsce. Szczeniaki po naszych championach, podobnie jak ich rodzice święcą triumfy na wystawach i zdobywają kolejne tytuły.

       Będąc myśliwym i wieloletnim praktykiem w hodowli psów wiem jak sprawić, aby moje wyżły były szczęśliwe. Bardzo lubią przestrzeń, kochają ruch i uwielbiają polować. Nie pozbawiam ich tej możliwości. Wszystkie moje psy polują. Nie tłumię w nich instynktu łowcy. Pozwalam robić to, do czego zostały stworzone.

Nasza hodowla zarejestrowana jest pod numerem 1290/H ZK o/Kielce


TAK DO NAS DOJEDZIESZ

Wiesław Król

ul. Ogrodowa 23

28-400 Pińczów

tel: 695 911 291

mail: hodowla@haremaresa.pl